У Києві відбувся Форум з охорони праці – 2019

У Києві відбувся Форум з охорони праці – 2019, який організував журнал «Охорона праці» за підтримки Міжнародної організації праці, Європейського співтовариства з охорони праці.

У дискусії взяли участь т.в.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера, голова Комітету ВР України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, генеральний директор Директорату норм та стандартів гідної праці Мінсоцполітики Юрій Кузовой, представники Конфедерації роботодавців, науковці, фахівці з охорони праці підприємств, лікарі-гігієністи, експерти з країн ЄС.

Під час Форуму учасниками заходу озвучено комплекс питань, які потребують швидкого вирішення, зокрема з боку органів виконавчої та законодавчої влади.

Проведено дві панельні дискусії, які було присвячено реформі у сфері охорони праці та професійному зростанню інженерів з охорони праці.

Т.в.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера під час виступу зазначив, що Україна давно потребує змін у трудовому законодавстві. Після тривалої роботи над проєктом нового Трудового Кодексу нарешті настає час його втілення.

Посадовець також наголосив на важливості оновлення законодавства щодо безпеки і гігієни праці та підкреслив: «Охорона праці – це й гідна зарплата, відпочинок, профілактичний медичний огляд».

Голова Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова акцентувала на належній компенсації постраждалим у разі нещасного випадку на виробництві.

На Форумі представлено збірник статей «Керування ризиками в системах управління безпекою та гігієною праці: теорія і практика».  Проведено майстер-класи з надання першої медичної допомоги постраждалим на виробництві.