З нагоди Дня охорони праці на Полтавщині пройшла науково-практична конференція з охорони праці, промислової, пожежної та екологічної безпеки

Ініціаторами проведення конференції “Інноваційні рішення як пріоритетний напрямок розвитку охорони праці, промислової, пожежної та екологічної безпеки для захищеного здорового покоління” стали ДТЕК Нафтогаз та Полтавський національний технічний університет ім. Ю. Кондратюка, на базі якого й проходила зустріч.  Захід відбувався за підтримки Управління Держпраці у Полтавській області. Учасниками зібрання стали представники провідних підприємств нафтогазового комплексу Полтавщини, керівники навчальних закладів з охорони праці, науковці.

Вступне слово під час відкриття конференції мали ректор Полтавського національного технічного університету ім. Ю.Кондратюка Володимир Оніщенко та директор з видобутку і переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов. Ректор зазначив, що за останні роки університет став територією, де об’єднуються зусилля наукової спільноти, бізнесу, влади та наглядовців навколо важливих питань. І вже з початку цього року на базі закладу відбулося кілька визначних науково-технічних конференцій та семінарів. Олексій Раптанов привітав присутніх з Днем охорони праці та підкреслив у своєму виступі, що на ДТЕК Нафтогаз приділяється особлива увага створенню гідних умов праці для працівників підприємства.

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Полтавській області Олександр Масленко також привітав учасників конференції. Він проінформував присутніх, що цьогоріч Міжнародною організацією праці визначено девіз Дня охорони праці – “Захищене і здорове покоління”. Цей девіз збігається із завданнями і метою Всесвітнього дня боротьби із дитячою працею, який відзначають 12 червня. Перший заступник начальника Управління зазначив, що сьогодні в Україні працює майже кожен третій віком від 15 до 24 років, що становить понад один мільйон наших громадян. Ураховуючи, що в країні триває активна фаза всебічного реформування економіки, наше завдання – зберегти молоде покоління як безцінний потенціал для майбутнього становлення ефективної і сильної держави. Реформи освіти та охорони здоров’я, децентралізація влади, розв’язання економічних проблем мають забезпечити гідні умови праці для молодих працівників.

Також Олександр Масленко підкреслив, що Держпраці – це не тільки наглядовий орган, а й партнер, адже діяльність відомства передбачає повноваження в превентивній, профілактичній роботі. Крім того, він висловив сподівання, що такі зустрічі вже стали традиційними, адже тільки спільними зусиллями можна досягти більш високого результату у вирішенні проблемних та вкрай важливих питань. Наприкінці свого виступу з нагоди Дня охорони праці перший заступник начальника відомства нагородив кращих керівників підприємств Грамотами Управління Держпраці у Полтавській області.

“За особистий внесок активну та результативну роботу по створенню безпечних  умов праці, сумлінне виконання обов’язків, високий професіоналізм та з нагоди Дня охорони паці в Україні” Грамотою Управління Держпраці у Полтавській області нагороджено начальника відділу технічної експертизи Державного підприємства “Полтавський експертно-технічний центр Держпраці” Ренкевича Сергія Юрійовича.