Семінар на тему : Гарантії захисту викривачів за законодавством України

10 грудня 2018 року в рамках антикорупційної програми в ДП “Полтавський експертно-технічний центр Держпраці” уповноваженою особою з питань запобігання корупції Закорецькою М. Ю. було проведено черговий семінар-навчання з працівниками підприємства на тему «Викривачі корупції. Гарантії захисту викривачів за законодавством України» та розглянуто рекомендації НАЗК суб’єктам декларування до чергового етапу електронного декларування в Україні.

Працівникам було роз’яснено, що особи, які надають допомогу в запобіганні і протидії корупції (викривачі), перебувають під захистом держави, право на захист у особи виникає у зв’язку з повідомленням нею про порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції» іншою особою. Було порівняно вітчизняний та міжнародний досвід у сфері захисту викривачів.

Розглянуто практичні аспекти застосування законодавства у сфері захисту викривачів в Україні, а саме терміни при отриманні статусу викривача.

Безпосередньо для працівників підприємства – суб’єктам декларування були озвучені дії для підготовки до етапу декларування та були розглянуті поширенні запитання при роботі з Єдиним державним реєстром декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Директор підприємства Арестов О. В. було підвів підсумки навчання, та наголосив на основні аспекти  ЗУ «Про запобігання корупції» в частині викривачів корупції, а також наголосив про необхідність підготовки етапу електронного декларування.